(0216) 291 28 88
(0532) 466 38 63

(0532) 466 38 63
Telefon Numaralarımız

Hakkımızda

İKON Dil ve Konuşma Merkezi, 2013 yılından itibaren dil ve konuşma güçlüğü yaşayan her yaştan bireye hizmet vermektedir. Danışan, aile ve uzman işbirliğinin önemini ve gereksinimini temel alan kurumumuz dinamik, tecrübeli ve kaliteli kadrosuyla hizmet vermektedir.

 

 Dil ve konuşma bozuklukları beraberinde birçok bozukluğu bir arada bulundurabilen multidisipliner alandır. Bu nedenle farklı alanlardan uzmanlarla birlikte değerlendirilip, terapi sürecinin planlanmasına ihtiyaç duyulabilmektedir. Kurumumuzda ‘Dil ve Konuşma Terapisti, Psikolog, Rehberlik ve Psikolojik Danışman ve Özel Eğitim Öğretmeni’ hizmet vermektedir.

 

Uzmanlarımız danışanlarımıza  ihtiyaç doğrultusunda gerekli testler ve tarama envanterleri uygulayıp nicel ve nitel olarak veriler elde ederek değerlendirme raporu hazırlamaktadır. Elde edilen veriler ışığında danışanımız ve uzmanımızın ortak kararı doğrultusunda terapi süreci planlanmaktadır. Her danışanımız bireysel özellikleri, ihtiyaçları göz önüne alınarak terapi almaktadır.

 

İKON dil ve konuşma terapisi hizmetlerini iki ayrı şubede gerçekleştirmektedir. Şubelerden birinde özel seanslar, ikinci şube de ise raporlu bireylerin yararlandığı rehabilitasyon hizmetleri gerçekleştirilmektedir.

Randevu Al


    error: İçerik korunmaktadır !!